یوز در مقابل پیروز!

لباس طرفداران تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2022 قطر با نام <<پیروز>> روز شنبه (14 ابان) با حضور سید مجید امامی رئیس کارگروه ساماندهی مد لباس و دبیر شورای فرهنگ عمومی و جمعی از مسئولان فرهنگی و اصحاب رسانه در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس که به مناسبت روز فرهنگ عمومی سخن می گفت، اظهار کرد: در لباس رسمی تیم ملی فوتبال کشور، تصویری از کاراکتر یوز ایرانی و <<پیروز>> (یکی از بچه یوزهای به دنیا امده و در فرایند علمی ) و چیزی که منتسب به ایران باشد، نداشتیم.

 

 

از این رو، با الزام ستاد فرهنگی رسانه ای جام جهانی به کار گروه مد و لباس این طرح از میان ایده های برگزیده مسابقه <<طرفدار ایرانم>> برای لباس طرفداری تیم ملی انتخاب شد.

تصاویر روی این لباس استان های ایران است اما تداعی پوست یوز ایرانی است، همه ایران با هم یک یوز است و دریای خزر و خلیج فارس در این طراحی در بالا و پایین این طرح به چشم می خورد و نمادی است که ما می توانیم حتی با پوشاک هویت ملی خودمان را باز تولید کنیم . برای طراحی این لباس از نمادهای تاریخی نیز استفاده شده است و 6 خط در این لباس نشان دهنده 6 دوره حضور ایران در جام جهانی است.